Dnešní datum: 15. 11. 2019

odborná příprava

*23. a 24. 03. 2019 - cyklická odborná příprava velitelů a strojníků JPO II, III a V

Ve dnech 23.3. a 24.3. se uskutečnila cyklická odborná příprava velitelů a strojníků JPO II, III a V. Jednalo se o pilotní program konající se na 5 stanovištích v rámci územního odboru Nymburk, kde se jednotky postupně vystřídali.

Jedno ze stanovišť zajišťovala přímo ve Slovči naše jednotka ve spolupráci s JSDH Městec Králové, Chroustov a Velké Výkleky. Cílem stanoviště bylo seznámit jednotky s programem D25 a jeho využitím v praxi. Předvedeny byly také hasicí hřeby a pěnotvorné zařízení PRO/pak.

V sobotu 23.3.2019 jsme se plně věnovali školení pro naše kolegy z JPO V. Navíc týden po narozeninách jsme oficiálně přivítali nového plnohodnotného člena Lukáše Reichla.

V neděli 24.3.2019 se jednotka sama zúčastnila cyklické odborné přípravě (COP) velitelů a strojníků JSDH.
První stanoviště bylo ve Velkém Zboží. Zde jsme byli seznámeni a proškolení k záchraně osob z vodní hladiny. Trénovalo se házení záchranným vakem s lanem tak, aby se tonoucí mohl chytit lana. Dále jsme si mohli vyzkoušet vytažení figuríny z vodní hladiny do člunu.
Druhé stanoviště bylo na stanici Nymburk. Zde probíhala příprava na sebezáchranu z výšky a práce s motorovými pilami. Dále velitelé probírali systém PORT.ALL.
Stanoviště tři bylo v Lysé nad Labem. Zde bylo prováděno proškolení jednotky v poskytování první pomoci. Druhá část výcviku v Lysé byla zaměřena na vyproštění osob z havarovaných vozidel, komunikaci na místě zásahu a s postiženou osobou.
Stanoviště čtyři bylo v obci Vestec. Výcvik zde byl zaměřen na činnosti jednotek při povodni a ochranu obyvatelstva.
Poslední páté stanoviště bylo ve Slovči. Zde se probírala taktika zásahu při požárech - vytvoření útočného vedení z hadic C52 a D25. Dále postup hašení s hasicími hřeby. Také bylo představeno pěnotvorné zařízení PRO/pak a práce s ním.
Na organizaci se podíleli: Oto Knobloch ml., Petr Sixta, Michal Hylas, Lukáš Douša, Lukáš Reichl, Jakub Novák, Milan Štěrba ml. a Milan Štěrba st.
Výcviku se zúčastnili: Václav Popek, Lukáš Douša, Lukáš Reichl, Michal Hylas a hasič v přípravě Jakub Novák

| Autor: administrator | Vydáno dne 24. 03. 2019 | 216 přečtení |