Dnešní datum: 07. 12. 2019

SDH

*130 let založení Sboru dobrovolných hasičů

Po dvaceti letech se
v obci uskutečnil sjezd jejích rodáků, aby si připomněli doby dávno minulé. Sjezd uspořádala obec společně s oslavou 130. výročí založení místního Sboru dobrovolných hasičů.

Oslavy byly zahájeny mší k uctění památky zesnulých občanů a členů SDH. Dále probíhala na sále hasičské zbrojnice výstava historie sboru, historických uniforem a přileb. V garáži zbrojnice se prezentovala současná výjezdová jednotka.
Po poledni se oslavy přesunuly na místní fotbalové hřiště, kam členové sboru napochodovali společně s mažoretkami. Po vystoupení mažoretek proběhlo žehnání praporu sboru, který se nechal vyrobit při příležitosti tohoto výročí. Následně proběhly ukázky mužů, žen a mladých hasičů místních a ze sousedního sboru z Městce Králové. Aby nezůstalo jen u sportovní ukázky předvedli hasiči z Dubečna hašení pomocí koňské stříkačky. Jako poslední ukázka oslav 130. výročí bylo vyprošťování osoby z havarovaného automobilu v podání hasičů HZS Středočeského kraje ze stanice Poděbrady.
Oslavy byly zdárně zakončeny společenskou zábavou.

| Autor: administrator | Vydáno dne 22. 06. 2014 | 1571 přečtení |