Dnešní datum: 22. 08. 2019

odborná příprava

*23. 10. 2009 - cyklická odborná příprava, Nymburk a Sadská

Od 17:00 se již třetím rokem konala praktická cyklická odborná příprava velitelů a strojníků. Po základních informacích na stanici HZS v Nymburce jsme se přesunuli vozidly k jezeru Sadská (Kersko).

Cílem školení bylo vybudování základny postavením dvou vojenských stanů a poté hledání pohřešované osoby pomocí rojnice. Při tomto cvičení jsme nejen vyzkoušeli jak jsme na tom si fyzickou vydrží, jelikož jsme se museli mnohdy prodírat i velmi těžce prostupným prostředím, ale i svoji psychickou odolnost, kdy po cca 3 hodinách hledání bylo pátrání bez výsledku. Hledanou osobu jsme nakonec našli zhruba po 3 a půl hodinách. Zaslouženou odměnou nám pak bylo připravené občerstvení.
Tohoto školení se zúčastnili Ota Knobloch (VJ), Petr Durst (ZVJ), Vladimír Pomezný (S) a Stanislav Štěrba, který doplnil družstvo do stavu 1 + 3.

| Autor: administrator | Vydáno dne 24. 10. 2009 | 686 přečtení |